Özgeçmiş

Nihat Şen,1962’yılında Ünye’de doğdu. Ünye Cumhuriyet İlkokulu, Ünye Ortaokulu ve Ünye Lisesi’nden mezun oldu.
Üniversite tahsili için İstanbul’a gitti. 1986 yılında İstanbul Yıldız Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden başarı derecesiyle mezun oldu.
Duyarlı kişiliği ile bütünleştirdiği şehir plancılığı ve uygulama projelerinde akademik çalışmalara örnek teşkil edecek program, araştırma ve projelerde iz bırakan eserler meydana getirdi.
Cemiyetçi ruhu, kültürel birikimi ve ekip çalışmasına olan inancıyla mesleğinde atılımlar yaptı.
Evli ve iki çocuk babası olan Nihat Şen; İstanbul Karadeniz Sanayici ve İş Adamları Derneği, Kadınlarımız Fikir ve Kültür Derneği, İktisadi Araştırmalar Vakfı, Türkiye Turing ve Otomobil Kurumu, Ünyeli Sanayici İş Adamları ve Yöneticiler Derneği, Kalamış Yelken Spor Kulübü üyesi olup, bir çok sivil toplum örgütünde görevlerde bulunmuş ve sosyal içerikli projelerde yer almıştır.
İstanbul Ünyeliler Derneği Kurucu Başkanlığı yapmış olan Nihat Şen, DEİK Afrika Bölgesi Mauritius İş Konsey Başkanlığını yapmış ayrıca Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği İstanbul Kurucu başkanlığını yıllarca yürütmüş halen Türk Dünyası Mühendisler ve Mimarlar Birliği Danışma Kurulu üyesi ve şehircilik komisyonu başkanıdır. Aktif olarak siyasi çalışmalarda da bulunmaktadır.
Halen Agra Mimarlık Kentsel Dönüşüm AŞ’de yönetim kurulu başkanlığını yürütmekte, ayrıca mesleği ve kentsel dönüşüm ile ilgili danışmanlık hizmetleri vermekte olup kamu bilir kişiliği de yapmaktadır.
İngilizce bilen Şen bir çok alanda sertifika sahibidir.