0

“Akıllı Hükümdar İsyan Olmadan, Akıllı İnsan Hastalanmadan Önlemini Alır” Konfüçyüs

Sentetik içerikli ilaçların hakim olduğu bir yaşam tarzında, iyileşme yerine hastalıklarla yaşamaya alışmış bir toplum haline gelmişiz.

Tüketim toplumunun getirdiği şartlar, hastalanmadan önlem almak yerine, hastalandıktan sonra ilaç bağımlısı olarak yaşamayı zorunlu kılmıştır.

İnsanların hastalanmasını önleyecek tedbirleri alması yerine, özel sağlık kuruluşları, hastaneler teşvik edilmemeli. Hastalığın yaşam biçimi olması yerine, sağlıklı bir bedenin önemi öğretilmeli. Günümüzde hareketsiz, üşengeç ve yiyecek tüketen toplum haline dönüştüğümüz için hastalıklara karşı önlem almak yerine, hastalandığımızda doktora ve en çok ilacı hangisi yazarsa onu tatbik etmeyi marifet saymışız.

Hastalanmadan, sağlığına bakım ve destek yapmak isteyenler için destek tedavi yöntemlerini sunmak gerekiyor.

Tıpta alternatif yöntem diye bir şey olmaz. Tüm yöntemler insan içindir ve tıbbın bir parçasıdır. Binlerce yıldır uygulanan yöntemleri hiçe saymak ne kadar yanlış ise günümüzün teknolojisi ve bilimin getirileri ile oluşan yeni yöntemleri de hiçe saymak yanlıştır.

Bütün bu yöntem ve kaynakları, hastalanmadan önce yaşantımıza ihtiyaç duyduğumuz ve şartlar neticesinde dahil edebiliriz.

admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir