0

Tespit ve öneri

Yeni dünya düzeni bundan sonra, yönlendirilebilir kontrol edilebilir bir insan modeli ve toplumu oluşturmak. Bugüne kadar toplum istenildiği gibi yönlendirilerek, gıdadan, teknolojiye, sağlıktan, ekonomiye, sanayiden tarıma kadar, bağımlı hale getirildi.

Siz düşünmeyin, ben nasıl olsa her şeyi düşünüyorum, siz üretmeyin ben nasıl olsa üretiyorum… Siz yorulmayın, ben sizin için her şeyi yapıyorum, siz sadece gidip hazır olanı alın.

Sistem önce hastalandırdı, sonra ürettiği ilaçları sattı. Ekmeyin biçmeyin dedi, yasak getirdi, ürettiği tohumu ve fideyi sattı.

Doğal gübre, geleneksel tohum kullanmayın, ben size tohum ürettim (genetiği değiştirilmiş) dedi sağlığımız bozuldu. Hazır gübre ürettim dedi topraklarımızı çoraklaştırdı. Köylerde yaşamayın ben size daha cafcaflı şehir hayatı sundum, nasıl olsa orada her şey hazır dedi ve köyleri boşalttı.

Toplum ve ülkeler arasında bozgunluk çıkarıldı, savaştırıldı ve silah satıldı.

Siz düşünmeyin sizin yerinize düşünen bilgisayar, robotlar geliştirdim siz yorulmayın onlar size yardımcı olurlar, dendi.

Artık yeni bir dünya diyor ki;

-Görünmeyen ufak bir bakteri ile sizi formatlıyorum,

-İstediğim gibi tüm ülkeleri ve toplumu, belirlediğim modellerle yönlendiririm, sizi hapsederim,

-Ürettiklerimizi gidip alacaksınız, insanlığınızı unutacaksınız, birbirinizle aranıza mesafe koyacaksınız ve insani değerlerden uzaklaşacaksınız,

-Robotik yaşam şekli ile modern hapishanelerde yaşayacaksınız,

-Bize borçlanacaksınız, biz ne kadar veriyorsak onunla yetineceksiniz, bize mahkum olacaksınız,

-Sadece, bizim ürettiklerimize muhtaç olacaksınız ve biz ne dersek o olacak, biz şekillendireceğiz,

-Bundan sonra bize ait olan görünmeyen para sistemimizle alışveriş yapacaksınız. Biz ne kadar veriyorsak o kadarla yetineceksiniz. Daha fazla almak istiyor iseniz, zaten bize borçlusunuz biraz daha borçlanacaksınız bize mahkum olacaksınız ve şimdi de dediğimizi yapmak zorundasınız.

-İnançlarınız gereği ibadetlerinizi bile, bizim belirlediğimiz ve istediğimiz yerde yapacaksınız,

-Sağlığınız bizim elimizde, istediğimiz gibi sağlığınızla oynayabiliriz.

Bir süre sonra şu denecek;

Eğer, bundan sonra hastalanmak istemiyor iseniz, yeni geliştirdiğimiz ve ücretini ödeyeceğiniz vücudunuza takılabilecek bu kit ile artık hastalanmayacaksınız. Bizim para sistemimiz ile size sunduklarımızı alacaksınız ve devamlı bize borçlanacaksınız. İnsanlar da, kendine ait olmayan para sistemi sayesinde devamlı borçlanarak kendine sunulan ile yetinecek. Sunulan bu kiti taktıracak ve hastalanmamak ümidi ile yarı android insana dönüşecek. Bu kit sayesinde tüm insanoğlu takip edilecek, yönlendirilebilecek ve köle olacak.

Bu oyunu bozmak gerek!! Nitekim dünyadaki milli şuurlar da bunun farkına vardı.

Bize düşen, bu oyunu görerek insani değerlerimizi,milli şuurumuzu kaybetmeden, tekrar özümüze dönüp değerlerimizi kaybetmeden gelişen teknolojiyi akıllı kullanıp mücadele etmek.

Binlerce yıllık milli şuura sahip olan bu millet, bir arada olursa, sırt sırta verirse, üreterek üstesinden gelebilir. Tarihte de; bunun çok örnekleri vardır. Hoplayıp zıplayarak, evlerde hapis kalarak bu savaşı kazanamayız. Sokağa çıkalım demiyorum, ama geçirdiğimiz bu süreçte farklı bir açıdan detaylıca düşünerek, tarımdan sağlığa, teknolojiden sanayiye, tüketen değil tekrar üreten topluma geçişin hazırlığını yapalım.

Bizleri ciddi şekilde tehdit eden bu salgından ders alarak…

Acilen harekete geçilip: Milli aşı ilaç ve teknoloji merkezi ile sağlık istihbarat örgütü kurulmalı, hareket ve yönlendirme oradan yapmalı. İnsanlığımızın farkına vararak özümüze dönüp milli şuurda ve inançta bir araya gelmeliyiz.

Benim tespitim budur.

admin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir